В ПФУ розповіли, як будуть призначатися пенсійні виплати через портал

Зазвичай українцям для призначення виплат від ПФУ треба самостійно відвідувати відділення, збирати різні документи. Тепер все можна зробити якомога простіше – через портал Пенсійного фонду. Така інформація з’явилася на офіційному сайті відомства.

Пенсіонери в Україні. Фото: YouTube, скрін
Пенсіонери в Україні. Фото: YouTube, скрін

Зазначається, що вже більше 80 тисяч українців подали свої анкети на автоматичне призначення виплат. Тобто, в майбутньому, коли цим громадянам виповниться 60 років, вони одразу почнуть отримувати виплати від ПФУ, не звертаючись нікуди додатково. Для цього потрібно:

  • Отримати свій електронний підпис (для документів);
  • Зареєструватися на порталі ПФУ;
  • Заповнити там анкету;
  • Додати скановані документи (також важливо, щоб були і ті, які доказують право громадянина на ті чи інші пільги та доплати);
  • Підписати анкету електронним підписом;
  • Надіслати анкету до ПФУ.

Після цього громадянину не доведеться додатково звертатися до ПФУ. Коли громадянину виповниться 60 років (тобто, якраз пенсійний вік), то він отримає сповіщення, в якому буде інформація про призначення йому виплат. Доречі, варто зазначити, що на порталі ПФУ українці також можуть відслідковувати те, як роботодавці сплачують за них Єдиний соціальний внесок. Справа в тому, що якраз період, за який сплачується ЄСВ, вважається страховим стажем, а саме він в майбутньому вплине на вашу пенсійну виплату.

Цікаво, що на поталі ПФУ також можна записуватися на прийому у відділення, якщо вам треба щось дуже важливе. Крім того, якщо вам треба отримати довідку, то це зробити ви також можете онлайн, не виходячи з дому.

Автоматичне призначення пенсій. Фото: ПФУ

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що в Україні вже з травня будуть змінювати правила щодо отримання субсидій на комунальні послуги. Стало відомо, кому можуть відмовити в державній допомозі.

Також повідомлялося, що експерти прокоментували економічну ситуацію в Україні. Спеціалісти пояснили, чи можна очікувати цього року підвищення заробітної плати.

Крім того, постачальники вже почали публікувати нові тарифи на блакитне паливо. Стало відомо, скільки українцям доведеться сплачувати за газ в травні.