Стало відомо, скільки українці платитимуть за газ весь наступний рік

В Україні вже з 1 квітня громадян будуть переводити на річні тарифи в компаніях-постачальниках блакитного палива. Нові тарифні плани повинні з'явитися вже сьогодні, 25 квітня. Деякі компанії вже опублікували на своїх порталах таку інформацію, передає новинний портал РБК-Україна.

Газ. Фото: YouTube, скрин
Газ. Фото: YouTube, скрин

Так, компанія «Торгова електрична компанія» пропонує клієнтам такий тариф на рік: 10,8 гривні за кубічний метр (без доставки і податку). У той же час «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія» поставила ціну вище - 13,5 гривень за кубічний метр (з доставкою). У дочірніх компаній «Євода Трейд» і «Луцькводоканал» вартість блакитного палива на рік пропонують все-таки нижче - 9,85 гривні за кубічний метр.

На даний момент найнижчою є вартість підприємства «Черновцигазсбит»: тут клієнтам пропонують 7,99 гривні за кубічний метр палива. Ця вартість вже з урахуванням транспортування, а також з ПДВ.

Варто підкреслити, що на порталі НАК «Нафтогаз» на даний момент інформації по новому річному тарифу немає. Ймовірно, розмістять такі дані пізніше. Однак варто зазначити, що раніше в компанії говорили про те, що «Нафтогаз» буде і далі постачальником з одним з найнижчих тарифів. Українцям залишається тільки чекати цифр. Очікується, що свій тариф представники компанії оголосять вже після 21:00.

При цьому важливо підкреслити, що на річний тариф, як очікується, будуть автоматично переведені всі клієнти. Однак в майбутньому, якщо є бажання, можна повернутися на «Місячний» план. Основна різниця «Річного» тарифу від «Місячного» в тому, що при «Річному» клієнти платять фіксовану ціну весь рік. В уряді сподіваються, що саме такий крок допоможе захистити українців від різких стрибків цін на газ.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що вже в травні в Україні змінять правила щодо субсидій. Крім того, в липні громадян очікують підвищення пенсійних виплат.

Також повідомлялося, що в Україні вже скоро можуть піднятися тарифи на комунальні послуги. Стало відомо, скільки коштуватиме електроенергія та опалення.

Крім того, представники компанії «Нафтогаз» розповіли про популярні фейках про блакитне паливо. Українцям пояснили всі моменти.