Як буде працювати накопичувальна пенсія

В Україні вже не один рік йде обговорення про необхідність запуску накопичувальної пенсійної системи. Велика ймовірність, що вже з наступного року в Україні її все ж можуть запустити. Відбулося чергове обговорення з представниками Уряду цієї ідеї, Мінсоцполітики у Facebook повідомило деякі деталі та алгоритм запровадження.

Розподіл грошей. Фото: скріншот YouTube-відео
Розподіл грошей. Фото: скріншот YouTube-відео

Міністерка соціальної політики Марина Лазебна заявила, що це була тривала робота, оскільки потрібно було побудувати таку систему, яка б захищала інтереси людей.

Крім того, план щодо запуску накопичувальної пенсійної системи повинний був бути реальним не тільки у теорії, а й працювати на практиці. В доопрацьовану редакцію законопроєкту було додано важливі пункти.

Лазебна очікує, що в найближчі два місяці народні депутати все ж дійдуть до розгляду у першому читанні в Верховній Раді даного законопроєкту.

Внесені зміни стосувалися осіб, а також алгоритму запровадження цього рівня пенсійного забезпечення:

  • До списку додалися люди, що доглядають за непрацездатними родичами, батьки-вихователі у будинках сімейного типу, патронатні вихователі тощо. Мінсоцполітики хоче, щоб в накопичувальній пенсійній системі змогли брати участь більше українців з незахищених категорій населення. Крім того, важливо не допускати гендерного розриву в розмірі пенсій;
  • Новий вид пенсій не повинен привести до навантаження на бізнес та людей. Тому, розмір ЄСВ буде зменшений, як і ставку податку з доходів фізичних осіб;
  • Українці зможуть управляти своїми накопиченнями через "єдине вікно". Людина на власний розсуд зможе обирати авторизований пенсійний фонд, за бажанням його змінити, отримати інформацію про стан рахунку тощо. Це можна буде зробити й за допомогою порталу "Дія";
  • У будь-який момент можна буде переводити свої накопичення з одного авторизованого суб’єкта до іншого;
  • Дані людей про пенсійні накопичення будуть охоронятися в Єдиному соціальному реєстрі;
  • Для усіх суб'єктів, що надаватимуть послуги, будуть діяти однакові правила, щоб не виникла монополізація;
  • Людина може одноразово незалежно від віку забрати накопичені кошти.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що пенсіонерам щомісяця будуть додавати по 100 гривень, кого це торкнеться та коли.

Також ми писали, що Мінсоцполітики повідомило у яких країнах діє накопичувальна пенсійна система та як змінилося після її запуску життя пенсіонерів.

Нагадуємо, що Пенсійний фонд пожалівся на величезну дірку у бюджеті. грошей на виплати пенсіонерам катастрофічно не вистачає.