Українця пояснили, кому можна розраховувати на надбавки до пенсій

Нещодавно в Україні провели індексацію виплат від ПФУ, в результаті чого розмір виплат у багатьох збільшився приблизно на 300 гривень. Тепер на YouTube-каналі «Народна думка» розповіли громадянам, які надбавки плануються в майбутньому, а також, чому чимало українців не отримали збільшення виплат в березні.

Пенсіонери в Україні. Фото: YouTube, скрін
Пенсіонери в Україні. Фото: YouTube, скрін

Зазначається, що про надбавки в розмірі 100 гривень говорила міністр соціальної політики Марина Лазебна. Пояснюється, що таке збільшення очікує тих громадян, яким по тим чи іншим причинам не провели індексацію. Особливо це стосується тих, хто вийшов на заслужений відпочинок в 2018-2019 роках, однак не отримали збільшення: 100 гривень їм будуть додавати до виплати кожного місяця з липня.

Того ж місяця очікується зростання мінімальної виплати від ПФУ у зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму. Це стосується тих громадян, які отримують виплати чи надбавки, які безпосередньо прив’язані до цього показника. Більше того, влітку також громадяни, які старше 75 років, почнуть отримувати надбавки в розмірі 400 гривень (щоправда, вже з’являлась інформація, що це можуть перенести на жовтень).

Тобто, виходить, що ті громадяни, які з тих чи інших причин не отримали підвищення в результаті індексації, отримають додаткові 100 гривень до виплати (кожного місяця з липня). Враховуючи, що чимало громадян отримали такі підвищення, по факту, ситуацію просто «вирівняють». При цьому в уряді все активніше обговорюють накопичувальну систему пенсій.

Зазначалося, що представники Кабміну вже розробляють різні варіанти того, як така система може працювати в Україні. При такому механізмі громадяни стануть накопичувати собі додаткові гроші, а вже в літньому віці отримувати не тільки гроші від держави, але й зі свого особистого рахунку.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що в українському парламенті хочуть збільшити страхові виплати постраждалим від ДТП. Стало відомо, на скільки може зрости страховка.

Також повідомлялося, що в Україні громадяни стали більше витрачати на ритуальні послуги. З’явилася оновлена статистика.

Крім того, в багатьох громадян є борги за комунальні послуги. Стало відомо, як можуть карати неплатників.