Марина Лазебна анонсувала ще одну індексацію пенсій у липні

Міністерка соціальної політики України Марина Лазебна розповіла про те, яку допомогу вже отримали пенсіонери, а також що їх очікує до кінця поточного року. Особливу увагу міністерка в ефірі програми на телеканалі "Україна 24" приділила індексації пенсій.

Пенсії в Україні. Фото: скріншот YouTube-відео
Пенсії в Україні. Фото: скріншот YouTube-відео

Лазебна наголосила, що попри усі складнощі у державі, що виникли через пандемію коронавірусної інфекції, Уряд все ж зміг провести індексацію у березні. Хоча, ще у 2017 році було прийняте рішення, що це не обов'язкова дата.

Міністерка нагадала, що виплати у минулому місяці збільшилися у 8 мільйонів пенсіонерів. Виплати проіндексували на 11%. У більшості громадян розмір допомоги збільшився на 100-400 грн, їх по країні приблизно 6 мільйонів.

Лазебна підкреслила, що менше ніж 100 гривень ніхто не отримав. Але ж в Україні усього зареєстровано понад 11 мільйонів пенсіонерів.

Тому, Мінсоцполітики у липні додасть ще по 100 гривень тим громадянам, що вийшли на заслужений відпочинок нещодавно, у 2019 та 2020 роках.

За словами чиновниці, у відомстві розуміють необхідність індексувати виплати, адже ціни в країні продовжують рости.

Також згадала міністерка й тих, кого з 2017 року позбавили індексації - військовослужбовців, наукових робітників, держслужбовців. За три роки вони недоотримали понад 30%, тому що торік завдяки кращій економічній ситуації індексація складала 17%.

Тому, Мінсоцполітики подало до Верховної Ради законопроєкт щодо зміни цієї ситуації і якщо народні депутати підтримають цей документ, то з 1 березня 2022 року й у цієї категорії громадян зростуть виплати.

Однак, за ті роки, що індексація їм не проводилася, надбавки не будуть рахуватися, цю категорію громадян додадуть до списку осіб, яким буде проводитися індексація.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що стали відомі особливості підвищення виплат особам з інвалідністю та чорнобильцям.

Також ми писали, що з квітня перерахунок пенсій чекає одну категорію громадян, у кого зростуть виплати.

Популярные новости сейчас

В Украине электронные паспорта приравняют к бумажным: в Кабмине назвали точную дату

Никакой жары и осадков: синоптики рассказали, какой будет погода в Украине 25 июля

Молодая жена Виктора Павлика кардинально изменилась: трендовая стрижка ей к лицу

Показать еще

Нагадуємо, що пенсіонеру провели індексацію пенсії, а через 1,5 роки стали вимагати повернути кошти. Виявилося, що у Пенсійному фонді помилково призначили доплату. Експерти пояснили, чи повинен пенсіонер повертати переплату.