Стали відомі особливості ринку землі в Україні

Вже з 1 липня поточного року в Україні починає працювати ринок землі. Наразі ціни остаточно не сформовані, проте це все частіше обговорюють. Так, стало відомо, що наразі кажуть про продаж землі, передає YouTube-канал «Народна думка».

Земля. Фото: YouTube, скрін
Земля. Фото: YouTube, скрін

Зазначається, що вже є попередні ціни на землю. Вартість залежить від регіону: по країні ціна може коливатися в десятки разів. Ті землі, які ближче до міста, будуть дорожче. Крім того, висока вартість буде на ділянки, які знаходяться поблизу великих автомагістралей. Представники Державної кадастрової служби вже розповіли, якими приблизно можуть бути ціни на ділянки з 1 липня.

Вартість по регіонам

Найменшими ціни виявилися в Кіровоградській та Донецькій областях: там гектар можна буде придбати до 2 100 доларів. В Харківській, Чернівецькій та Черкаській областях гектар може обійтися вже до 2 500 доларів. Найдорожчі ділянки будуть в Чернігівській області: там гектар може коштувати до 11 700 доларів. Звичайно, ці ціни поки що попередні. Коли ж ринок стартує, то вартість буде залежати вже й від попиту.

В Рівненській, Волинській та Львівській області вартість 1 гектара може обійтися в 11 600 доларів. Житомирська область – за таку ж ділянку приблизна вартість 11 500. Щодо інших регіонів, то поки що ніяких прогнозів не повідомляли. Однак, можна припустити, що ділянки в столиці або ж біля Києва можуть бути найдорожчими.

Хто може купляти

Варто зазначити, що до 1 січня 2024 року купляти ділянки можуть тільки громадяни України. Щодо покупців-іноземців, то представники влади обіцяли провести референдум на цю тему. Крім того, варто підкреслити, землю в Україні не зможуть купляти громадяни, організації та компанії країни-агресора.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що в Києві під час локдауну різко зросли ціни на таксі. Зазначається, що за поїздку, яка нещодавно коштувала 100-200 гривень, тепер пасажири мають заплатити 500 гривень.

Також повідомлялося, що в Україні знову погіршуються погодні умови. Синоптик Наталя Діденко розповіла, що цього тижня в багатьох регіонах знову будуть снігопади та сильні дощі.

Крім того, українцям пояснили, як розраховують страховий стаж для виходу на пенсії. Стало відомо, який саме період роботи зарахують в ПФУ.

Популярные новости сейчас

В Украине электронные паспорта приравняют к бумажным: в Кабмине назвали точную дату

Никакой жары и осадков: синоптики рассказали, какой будет погода в Украине 25 июля

Молодая жена Виктора Павлика кардинально изменилась: трендовая стрижка ей к лицу

Показать еще