В Україні зростуть ціни на популярні продукти харчування

Стало відомо, що вартість на популярні продукти зросте, а особливо це стосується борошна, цукру, круп, яєць та масла. Ситуацію прокоментував економічний експерт Олександр Хмелевський, передає інформаційний портал РБК-Україна.

Супермаркет. Фото: YouTube, скрін
Супермаркет. Фото: YouTube, скрін

За словами експерта, цього року можна очікувати, що вартість продовольчих товарів може збільшитися приблизно вдвічі. Вже наприкінці цього року зростання цін на борошно, крупи, макаронні вироби, цукор, яйця, масло можуть десятки позначки в 100 відсотків (якщо не вище). Експерт нагадав, що представники уряду вже ухвалили регулювання вартості товарів, які мають соціальне значення. Проте, за думкою спеціаліста, це навряд чи допоможе запобігти зростання.

Стабілізуватися ціни можуть вже в травні місяця. Так, в останній місяць весни очікується нормалізація вартості м’яса, курячих яєць, а також масла. Крім того, можна очікувати в травні зниження цін на овочі та фрукти. Це пов’язано з тим, що такі товари в цей період продавцям треба якомога швидше продати. Однак не дивлячись на це, вартість таких товарів восени поточного року будуть вищими за ціни того ж періоду минулого року.

Варто зазначити, що серед причин такого зростання цін на продовольчі товари називають погодні умови, через які погіршився врожай. Крім того, вплинуло на ситуацію на ринку й пандемія коронавіруса, яка привела до фінансової кризи та нестабільності економіки. За прогнозом представників Організації Об’єднаних Націй, понад 270 мільйонів людей цього року можуть страждати від голоду, враховуючи вищезгадані причини.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що стали відомі тарифи на газ та електроенергію на квітень. Скільки українці заплатять за комунальні послуги?

Також повідомлялося, що українцям розповіли, як можна заощадити на електроенергії. З’явилися важливі поради для громадян.

Крім того, вже скоро українці отримають нові квитанції. Повідомляється, що мова йде про податок на нерухомість. Стало відомо, скільки громадянам доведеться заплатити державі.