Коли чекати чергове здорожчання та на скільки може зрости тариф

Майже одночасно в Україні зросли тарифи на газ та світло. Раніше багато українців, особливо пенсіонери економили електроенергію, щоб вкластися в пільговий тариф, оскільки перші 100 кіловатів коштували 0,90 грн. Однак, з початку 2021 року його скасували та встановили єдиний для усіх тариф у 1,68 грн. За прогнозом, це не останнє здорожчання, коли й на скільки зросте тариф на електроенергію, повідомляє sud.ua.

Світло. Фото: скріншот YouTube-відео
Світло. Фото: скріншот YouTube-відео

Як розповів голова департаменту житлово-комунальної інфраструктури Києва Олег Попенко, Кабмін розглядає можливість підвищення тарифу на електроенергію для побутових споживачів, тобто для населення.

За його інформацією, тариф може суттєво зрости - до 3,42-3,45 гривні за кіловат годину. Однак, за такою ціною не всі будуть сплачувати.

Такі високі тарифи встановлять тим споживачам, у кого об'єм спожитої енергії перевищує 300 або ж 500 кіловатів на годину. Повідомляється, що Кабмін ще остаточно не вирішив, з якого показника почнуть діяти нові тарифи.

До слова, такий об'єм електроенергії споживають не тільки власники великої площі, а й домогосподарства, що обігрівають квартиру або дім за допомогою електрообігрівачів.

Тобто, чинний тариф можуть залишити, а підвищити його для тих, хто багато споживає електроенергії. Їм вже варто починати думати, як заощаджувати цей ресурс, щоб сплачувати менше.

Також за словами Попенко, якщо влада становить ліміт у 300 кіловатів на годину, то таке підвищення може торкнутися багатьох українців, що є власниками стандартного набору сучасної техніки.

На думку експерта, витрачають 500 кВт на годину якраз заможні люди, які є власниками пентхаусів, великих за площею будинків та квартир, а отже вони зможуть сплачувати за такими високими тарифами.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що "Нафтогаз" проінформував, чи залишається після зміни постачальника газу субсидія у домогосподарства.

Також ми писали, що експерт спрогнозував ціни на продукти в Україні, будуть обходитися ще дорожче, ніж у Польщі.

Нагадуємо, що з 1 квітня постачальники газу змінили тарифи для населення після того, як скасований ліміт Кабміну. Деяким клієнтам треба буде платити по тарифу у 8,85 грн за куб.