Стало відомо, як в Україні будуть зростати ціни на продукти

Ситуацію прокоментував генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, передає інформаційний портал Главком. Спеціаліст також зазначив, що вже є продукти, які, наприклад, в Польщі коштують набагато менше, ніж у нас.

Супермаркет. Фото: YouTube, скрін
Супермаркет. Фото: YouTube, скрін

Так, зазначається, що один з найпопулярніших товарів, білий хліб, в польських магазинах буде на 30 відсотків дешевшим, ніж в українських супермаркетах. Що стосується нашої країни, то в нас все уде на зростання. Так, за думкою Олексія Дорошенка, все той же білий хліб скоро може підскочити в ціні ще на 20-25 відсотків.

Однак варто підкреслити, що після того, як зростає вартість хліба та випічки, зростають розцінки і на інші популярні продукти. За словами голови ради директорів асоціації «Союз птахівників України» Олександр Бакуменко, собівартість м’яса на 70 відсотків складається з вартості корму для тварин. Якщо ж казати про курку чи інших птахів, то це частіше за все якраз зерно, тобто – і тут можна чекати на подорожчання.

Олександр Бакуменко додав, що вже фіксується, що ціна сої, кукурудзи, фуражного зерна, шроту, комбікормів зросла майже вдвічі. При цьому виробництво пташиного м’яса почало спадати: якщо раніше такого ніколи не було, то зараз показники вже знизилися на 5-6 відсотків. Такого, каже спеціаліст, в Україні не було майже двадцять років. То, громадяни можуть очікувати подорожчання популярних продуктів харчування.

При цьому варто нагадати, що чимало громадян залишилися без роботи під час карантину. Експерти в такій ситуації радять реєструватися в Центрах зайнятості – так можна розраховувати на соціальні виплати від держави.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що вже скоро українці повинні отримати нову платіжку. На цей раз мова йде про податок за «зайві метри» квартир та будинків. Стало відомо, скільки треба заплатити державі.

Також повідомлялося, що в Україні майже вдвічі може подорожчати тариф на електроенергію. Стало відомо, скільки українці будуть платити за комунальні послуги.

Крім того, повідомлялося, що в уряді ухвалили нове рішення щодо парковок. Зазначається, що тепер з’являться нові платіжні системи – що чекає на водіїв?