Уряд прийняв важливе рішення

На засіданні Кабінету міністрів України у вівторок, 19 квітня було прийняте рішення встановити розмір допомоги на санітарно-курортне лікування для важливої категорії громадян. Інформацію оприлюднила пресслужба Мінсоцполітики.

Прийом у сімейного лікаря. Фото: скріншот YouTube-відео
Прийом у сімейного лікаря. Фото: скріншот YouTube-відео

Згідно з законодавством, на путівку до санаторію мають право особи з інвалідністю, діти з інвалідністю з супроводом когось одного з батьків і тепер чорнобильці.

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 26 квітня 1986 року та змінила життя жителів багатьох країн. Особливо постраждали ліквідатори тої катастрофи. Тому, виділення коштів на їх санітарно-курортне лікування - важлива допомога.

Вказано, що у порівнянні з минулим роком, розмір грошової допомоги підвищений на 7,3%. Видатки будуть профінансовані з Державного бюджету на 2021 рік.

Мінсоцполітики перерахувало категорії, яким призначена допомога на лікування та вказало суми. Мова йде про компенсацію вартості путівок:

  • Особи, що віднесені до першої категорії, можуть розраховувати на 8 262 грн;
  • Особи з першої категорії, що мають захворювання нервової системи або наслідками травмі, що призвели до захворювання хребта та спинного мозку - 25 130 грн;
  • Дітям з інвалідністю, отриману через Чорнобильську катастрофу та одному з батьків або особі, яка її заміняє - 16 417 грн.

Вказано, що всього на фінансування лікування таких громадян виділено 2 570,2 млн грн. На оздоровлення дітей з супроводом одного з дорослих надано 113,8 млн грн більше, ніж торік.

Варто зазначити, що у 2021 році будуть вже 35-ті роковини с моменту катастрофи на ЧАЕС. Тому, Уряд погодив ряд заходів до цієї річниці, а також пообіцяв виділити додаткові кошти на пенсійне забезпечення особам з інвалідністю, які були ліквідаторами аварії.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що Конституційний суд визнав незаконним рішення від 2015 року щодо методики нарахування пенсій чорнобильцям.

Також ми писали, що перераховані категорії громадян, які можуть розраховувати на санітарно-курортне лікування коштом держави.

Нагадуємо, що з фінансування програми медичних гарантій Уряд забере велику суму, на що будуть втрачені ці гроші та що буде з хворими.