З Програми медичних гарантій для населення забрали 6,5 млрд грн

З квітня почала діяти Програма медичних гарантій, в рамках якої можна безоплатно отримати за кошт держави понад 35 видів медичної допомоги. Однак, кошти на лікування українців скоротилися, бо Уряд забрав 6,5 млрд грн. Тепер безоплатні медичні послуги можуть бути під питанням. У партії "Слуга народу" пояснили ситуацію та виправдалися.

На прийомі у лікаря. Фото: скріншот YouTube-відео
На прийомі у лікаря. Фото: скріншот YouTube-відео

Пресслужба партії повідомила, що на такий крок були вимушені піти чиновники, щоб виконати рішення РНБО та дотриматися плану вакцинації населення у поточному році.

Вказано, що 6,5 млрд грн повинні були з державного бюджету направлені на фінансування програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 3 та 4 кварталі поточного року.

Однак, їх використають на вакцинацію населення, оскільки за нинішніх обставин це зараз важливіше.

В Міністерстві охорони здоров'я вказують, що це тимчасовий захід, гроші все одно будуть виділені. Профільний комітет своєю чергою наполягає на відновленні видатків на вказану програму та буде слідкувати за тим, щоб грошей вистачало на лікування населення. Щомісячно комітет буде інформувати про дотримання цієї вимоги та слідкувати за ситуацією з фінансуванням.

Тим часом Міністерство здоров'я України проводить перемовини з провідними виробниками вакцини щодо можливості постачання 25 млн доз вакцини, яких би вистачило на щеплення 70% дорослого населення України.

Рішення про перерахування 6,5 млрд грн на купівлю вакцини надасть для виконання цієї задачі необхідний фінансовий ресурс.

Поки що в країні вакцинація йде не дуже швидко, щеплення роблять медичним працівникам, військовим, а також літнім людям. До кінця року Уряд планує щепити 24 мільйони українців.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що стало відомо, на лікування яких хвороб Уряд готовий виділяти до 160 тисяч гривень на особу.

Також ми писали, що українці можуть безоплатно пролікувати зуби, які послуги входять в пакет, а за що потрібно буде платити.

Нагадуємо, що Уряд затримує субсидії та пільги, громадянам пояснили, чи варто чекати виплати у квітні.