Українцям перевіряють лічильники та нараховують незаконні штрафи

Українці стали отримувати штрафи, після перевірки приладів обліку газу. Велетенські суми "до сплати" прийшли після того, як газові компанії провели перевірки та оштрафували українців за нібито несправні лічильники.

Перевірка лічильників. Фото: скірншот Youtube
Перевірка лічильників. Фото: скірншот Youtube

Про кілька подібних випадків стало відомо на Львівщині. Одній родині прислали "борг" у розмірі понад 8,6 тисячі, а іншій понад 14 тисяч.

Перевірку приладів обліку проводила компанія "Львівгаззбут", після чого нарахував нібито борги. За словами підприємства, на перевірених лічильниках був "занадто повільний облік газу".

Українцям надійшли квитанції, але документів, які б засвідчували те, що лічильники несправні - не прийшло. Вони звернулися до Нацкомісії регулювання енергетики і комунальних послуг з претензією до "Львівгаззбуту", але це не дало ніяких результатів.

Юристи, до яких звертаються громадяни заявляють, що такі випадки непоодинокі. Постраждалим радять одразу звертатися до суду, та вимагати справедливості та результатів проведених експертиз.

Якщо у експертизі не буде вказано на брак лічильника, то й борги будуть скасовані. Можна замовити окремо свою експертизу, яка обійдеться дорожче, але зате докази будуть 100%.

Незаконний штраф, який призначила газова компанія. Фото: скріншот UBR

Незаконні нарахування. Фото: скріншот UBR

Одній сім'ї після втручання ЗМІ борг уже анулювали. У "Львівгаззбуті" вибачилися перед споживачами і повідомили, що дані експертиз і самі штрафи їм анульовані.

Як відомо, в Україні запрацював ринок газу. 1 травня газопостачальні компанії перевели українців на річний тариф газу, він склав приблизно 7,9-8 грн за кубометр пального.

У газопостачальних компаніях проводять перевірку газових лічильників, та виявляють порушників та тих, хто захотів зекономити на газові, не плативши всю суму взимку.

Як раніше писав портал Стіна, експерти прогнозують, що ціна на газ для українців поступово зростатиме, попри запевняння Кабміну, про здешевлення блакитного палива.

Популярные новости сейчас

Зажарит до +31: в Украину движется жара с Европы

Вже з середи нові тарифи на газ: в "Нафтогазі" показали, хто заплатить майже 8 грн, а хто - менше ніж 5 грн

Главное за 11 января: санкции США против Украины, требование украинцев к Зеленскому, Нацбанк выведет деньги из оборота, зарплаты ощутимо вырастут

Показать еще

Раніше Стіна інформувала, що спеціалісти запевняють, що влітку комунальні платежі для українців істотно зростуть, електроенергія може вирости у понад два рази.

Нагадаємо, що накопичувальна система пенсій може так і не розпочатися, з Недержавними пенсійними фондами почались проблеми, дві організації закрили.