Українцям перерахують пенсійні виплати, це станеться вже 1 червня

Новина стосується пенсіонерів, які продовжують працювати, з 1 червня їм перерахують пенсійні виплати, враховуючи роки стажу та надбавки. Про це повідомила начальниця ГУ Пенсійного фонду у Києві Лариса Дзядевич в ефірі телеканалу "Україна 24".

Прийом пенсіонерів. Фото: скріншот Youtube
Прийом пенсіонерів. Фото: скріншот Youtube

Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам мав би бути проведений з 1 квітня, проте через зміну термінів звітності до Пенсійного фонду, перерахунок довелось перенести на червень.

За словами Лариси Дзядевич, через зміну подачі звітності, яке сталося 1 січня 2021 року, звіти страхувальниками подаються окремо за кожен податковий період, але такі звіти подаються протягом 40 календарних днів, які настають за останнім календарним днем звітного періоду. Відповідно, страхувальники подавали звіти з 1 квітня по 10 травня 2021 року.

Перерахунок пенсій залежить від тривалості страхового стажу та зарплати. Цей показник визначається для кожного пенсіонера індивідуально.

Представниця ПФУ заявила, що доплати за травень і квітень пенсіонери отримають "заднім числом". Перерахуванню підлягатиме та пенсія, яка нарахована за роки стажу, без спеціальних доплат.

Такий перерахунок не потребує додаткового звернення пенсіонера в органи ПФУ, а також не потребує надання додаткових документів. Перерахунок проведуть працівники пенсійного фонду України, автоматизованим способом. Будуть враховуватися ті дані, які містяться у реєстрі застрахованих осіб.

Соцвиплати для пенсіонерів, що працюють, вираховуються за простою формулою:

Середня зарплата * трудовий (страховий) стаж * індивідуальний коефіцієнт заробітку.

Згідно з формулою, трудовий стаж рахується у відсотках (1 рік – це 1%).

Якщо пенсіонер заробляє менше, ніж до виходу на пенсію, держава враховуватиме лише додатковий стаж.

Як раніше писав портал Стіна, через місяць пенсії для українців, які отримують мінімальні та максимальні виплати зміняться.

Раніше Стіна інформувала, що в Верховну Раду подали новий законопроєкт про накопичувальну систему пенсійного страхування.

Популярные новости сейчас

Зажарит до +31: в Украину движется жара с Европы

Вже з середи нові тарифи на газ: в "Нафтогазі" показали, хто заплатить майже 8 грн, а хто - менше ніж 5 грн

Главное за 11 января: санкции США против Украины, требование украинцев к Зеленскому, Нацбанк выведет деньги из оборота, зарплаты ощутимо вырастут

Показать еще

Нагадаємо, що українцям нібито покращили умови для отримання субсидій, про це заявив Кабмін.