Українцям повідомили, як отримати довідку про пенсію або зарплату онлайн

Час від часу в українців виникає необхідність взяти довідку про розмір пенсії або заробітної плати у Пенсійному фонді. Зараз в країні діє адаптивний карантин та щоб не наражати себе та оточення на небезпеку через високий ризик захворіти на COVID-19 Пенсійний фонд у Facebook повідомив, як взяти довіку через інтернет.

Робота за компьютером. Фото: скріншот YouTube-відео
Робота за компьютером. Фото: скріншот YouTube-відео

Виявилося, що українцям не обов'язково потрібно йти до найближчого відділення, адже є послуга замовити довідку дистанційно. Пенсіонерам навіть стороння допомога може не знадобитися, адже додається детальна інструкція, як це можна зробити.

Вказано, що на сайті Пенсійного фонду можна замовити довідку з QR-кодом. Тобто, вона є рівнозначною заміною паперового документа. Її можна надавати при оформленні субсидії, наданні сервісних послуг, при відвідуванні посольств або консульств.

Треба використовуючи кваліфікований електронний підпис увійти на сайті Пенсійного фонду в особистий кабінет, де замовити наступні види довідок:

  • Довідку, в якій вказані доходи пенсіонера. Це буде потрібно у випадку оформлення субсидії.
  • Отримати персональну інформацію про застраховану особу, що вказується у формі ОК-5;
  • Дізнатися інформацію про нараховану заробітну плату у формі ОК-7;
  • Замовити довідку про трудовий та страховий стаж. від кількості страхового стажу буде залежати, у якому віці українець зможе вийти на пенсію;
  • Отримати витяг з реєстру застрахованих осіб;
  • Інформацію про особливі умови праці, що теж впливає на строк виходу на пенсію.

За допомогою QR-коду, що буде вказаний на таких довідках, у державних установах можна буде перевірити правдивість довідки.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що недержавним пенсійним фондам дозволити заробляти на іноземних компаніях, тобто інвестувати у їх цінні папери.

Також ми писали, що народні депутати підтримали рішення щодо підвищення пенсій певній категорії громадян до 16 тисяч гривень.

Нагадуємо, що Мінсоцполітики повідомило про внесення змін щодо накопичувальної пенсійної системи, розширений перелік громадян, яким буде наданий доступ до накопичувальної системи.