В Пенсійному фонді пояснили, як можна отримати потрібну довідку, не виходячи з дому

Під час карантину влада закликає громадян не відвідувати різні служби без вагомої причини. Через це українці стали активніше користуватися інтернет-сервісами. Тепер в режимі онлайн можна отримати навіть довідку від ПФУ. Така інформація з’явилася на офіційному порталі фонду.

Пенсіонери в Україні. Фото: YouTube, скрін
Пенсіонери в Україні. Фото: YouTube, скрін

За різними причинами громадянам може знадобитися документ, який підтверджує розмір пенсії чи заробітної плати або страхового стажу. Наприклад, такі довідки потрібні для субсидій. В ПФУ пояснили, що на їхньому офіційному порталі можна замовити такі документи, не виходячи з дому. Варто спочатку зареєструватися в особистому кабінеті за допомогою електронного підпису (такий можна отримати майже в будь-якій фінансовій установі).

Вже після реєстрації в особистому кабінеті можна замовити документ з QR-кодом. В Пенсійному фонді пояснили громадянам, що в дистанційному режимі можна отримати такі довідки:

  • Про нараховану пенсію (та про розмір виплат);
  • Про нараховану заробітну плату;
  • Про страховий стаж громадянина (період, за який ваш начальник сплатив Єдиний соціальний внесок);
  • Інформацію про особливі умови праці.

При цьому вам не потрібно відвідувати відділення. Достатньо лише роздрукувати документ, якщо є така необхідність. На кожному документі буде QR-код. З його допомогою представники різних служб зможуть перевірити достовірність інформації.

Варто зазначити, що на офіційному порталі ПФУ українці можуть навіть поставити питання представникам фонду. Для цього треба обрати відповідну функцію та написати своє звернення. В результаті людині не доведеться стояти в чергах.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що з травня в Україні змінили вимоги щодо призначення субсидій на комунальні послуги. Громадянам пояснили, кому можуть відмовити, згідно з новими правилами.

Також повідомлялося, що в уряді запровадили нову карантинну допомогу. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль пояснив, хто та як може отримати гроші від держави.

Крім того, українські постачальники газу вже повідомили про нові річні тарифи. Українцям розповіли, скільки будемо платити з травня.