Як проводяться розрахунки за спожитий газ

Регулятор НКРЕКП проінформував, як побутовим споживачам облгази розраховують обсяг спожитого "блакитного" палива. Детально про формулу розрахунку повідомляється на порталі 104.ua.

Лічильник газу. Фото: скріншот YouTube-відео
Лічильник газу. Фото: скріншот YouTube-відео

З 2015 року НКРЕКП у нормативних актах затвердив процедуру розрахунку за спожитий об'єм газу.

Вказано, що до 1 числа кожного місяця споживачі зобов'язані передавати показники лічильника газорозподільній компанії до 5 числа включно. Це правило діє на усіх споживачів, які мають в оселі лічильники газу.

Згідно з правилами, газорозподільна компанія має право один раз у пів року перевіряти правдивість переданих показників споживачем.

Якщо споживач не передасть покази з 1 по 5 число кожного місяця, тоді облгаз має право самостійно встановити розмір спожитого об'єму. Для цього беруться до уваги середньомісячні показники споживання у розрізі місяців. За основу беруться показники за відповідний місяць, але розрахунок проводиться по чинному тарифу.

На основі поданих показів лічильника газорозподільна компанія нараховує суму, яку треба сплатити споживачу за спожитий об'єм у минулому місяці. Розрахунок повинні встановлювати за повний місяць.

Компанії самі вказують у платіжці способи передачі показників. Це може бути телефон, особистий кабінет на сайті газової компанії, електронна адреса або ж SMS-повідомлення.

Також деякі лічильники газу оснащені спеціальними засобами, що дають змогу дистанційно передавати дані на диспетчерський пульт. Однак, вони будуть коштувати дорожче за звичайні, тому не усі споживачі встановлюють собі саме такі пристрої.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що українцям провели перерахунки за газ й тепер змушують сплатити "борги" за 2015-2018 роки. Люди вже почали скаржитися на такі дії, чи варто платити ці гроші.

Також ми писали, що з травня опалення та електроенергія може значно здорожчати, експерт назвав приблизні тарифи. Скільки українцям треба буде платити за світло та газ.

Нагадуємо, що річні тарифи на газ, як зміняться ціни з травня після вступу в дію нових правил. З'явився прогноз, якою може бути тариф за кубометр газу на наступний опалювальний сезон.