Стало відомо, як з 5 квітня українців будуть карати за порушення правил карантину

Про це розповів голова Держпродспоживслужби в столиці Олег Рубан в ефірі телеканалу «Україна 24». Зазначається, що на фоні посилення обмежень в Києві, з понеділка в столиці почнуть перевіряти офіси та підприємства. Якщо будуть зафіксовані порушення протиепідемічних заходів, то роботодавців будуть штрафувати.

Карантин в Україні. Фото: YouTube, скрін
Карантин в Україні. Фото: YouTube, скрін

За словами Олега Рубана, в столиці вже проводили такі перевірки минулого тижня. В результаті виявилося, що 85 відсотків трудових колективів, які проінспектували, працювали повним складом. При цьому в багатьох випадках порушувалися правила з соціальною дистанцією. Часто також просто не носили захисні маски, хоча варто зазначити, що це основне правило під час пандемії коронавіруса.

Враховуючи це, пояснив голова київської Держпродспоживслужби, роботодавців, в яких порушуються правила карантину, будуть штрафувати. В таких випадках сума санкцій може стартувати від 34 тисяч гривень, підкреслив Олег Рубан. Він також нагадав, що зараз важливіше за все не допускати, щоб в закритих приміщеннях були скупчення великої кількості людей.

Треба додати, що нещодавно з заявою виступав і міський голова Києва Віталій Кличко. За його словами, в Києві критична ситуація зі статистикою захворюваності Covid-19. За посилених обмежень роботодавці повинні надати дистанційну роботу працівникам (якщо є така можливість), або ж надати їм відпустки. Також можна скорочувати день, або розбивати штат на зміни, щоб не допускати скупчень людей в офісах.

При цьому дитячі садки та школи будуть в столиці закриті. Варто нагадати, що Київ наразі (разом з 10 іншими регіонами) знаходиться в «червоній зоні» поширення Covid-19.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що в Україні вже скоро може подорожчати інтернет, а також доступ до телебачення. Стало відомо, на скільки можуть зрости ціни.

Також повідомлялося, що з 1 квітня в Україні вступає в силу чимало змін. Зазначається, що стосується це і пенсійного віку, і пенсій, і тарифів на газ для населення.

Крім того, повідомлялося, що в Києві з 5 квітня посилюють обмеження через пандемію Covid-19. Стало відомо, до яких нових правил варто підготуватися киянам та гостям столиці.