Доктор Комаровський пояснив, кому потрібно вживати клітковину, а кому вона навіть врятує життя

У черговому випуску своєї передачі доктор Євген Комаровський розповів українцям, що таке клітковина і кому вона корисна. Відеозапис доктор розмістив для своєї мільйонної аудиторії в Instagarm.

Євген Комаровський. Фото: скріншот Youtube
Євген Комаровський. Фото: скріншот Youtube

Євген Комаровський підкреслив, що клітковина буває тільки в рослинній їжі, і не буває в м'ясі та рибі. Слухачі Комаровського дізналися, що клітковина є полісахаридом, який не перетравлюється в організмі людини, на відміну від крохмалю.

Клітковина ділиться на два види - розчинна і нерозчинна. Розчинна клітковина у воді перетворюється на гель, який добре впливає на роботу товстого кишечника, регулює всмоктування води, корисно впливає на бактерії, які знаходяться в кишечнику, перешкоджає всмоктуванню всяких отрут, і уповільнює всмоктування цукрів. При вживанні клітковини, їжа стає менш небезпечною.

Нерозчинна і не перетравлювана клітковина формує кал, роз'яснив доктор. Він підкреслив, що в рослинній їжі - овочах, фруктах, зернових - є велика кількість клітковини. Чим овоч щільніше, тим більше там клітковини. Як приклад Комаровський навів - шкірку яблук або качан капусти.

Комаровський зауважив, що від клітковини ніхто ніколи не поправляється.

Варто сказати, що згідно з дослідженнями, які були опубліковані в медичному журналі "British Medical Journal", вживання в їжу великої кількості клітковини продовжило життя людям, які перенесли інфаркт міокарда.

Також медики радять вживати клітковину тим, хто страждає ожирінням, або переніс інсульт. В останньому випадку підкреслюється, що люди, які перенесли інсульт повинні звернути увагу на здорове харчування, до якого відноситься клітковина. Це запобіжить утворенню холестерину, високого кров'яного тиску і надмірної ваги.

Як писав портал Стіна, вчені назвали два види чаю, які допомагають запобігти COVID-19.

Раніше Стіна інформувала, що в Україні істотно подорожчав цукор, причина переглянути свій раціон.

Нагадаємо, ми писали про те, коли краще не вживати популярні каші.