В МОН заявили про кардинальні зміни в системі вищої освіти

Така інформація з’явилася на офіційному порталі Міністерства освіти та науки. Зазначається, що тепер приватні ВНЗ зможуть готувати студентів за державним замовленням. Тобто, по суті, в них з’являться бюджетні місця.

Освіта. Фото: YouTube, скрін
Освіта. Фото: YouTube, скрін

Варто зазначити, що наразі основна різниця між приватним та державним закладом вищої освіти полягає в тому, що в приватному бюджетних місць немає – всі студенти обов’язково сплачують кошти за навчання. Тепер приватні ВНЗ отримають доступ до модуля «Державне замовлення» і зможуть готувати спеціалістів за державні кошти. Тобто, абітурієнти отримають можливість вступити до такого закладу освіти на безкоштовне навчання.

Для того щоб отримати доступ до модуля «Державне замовлення» ВНЗ повинні будуть надіслати свої заяви до 24 травня поточного року в МОН. Крім того, варто зазначити, що мова йде про підготовку молодших бакалаврів та бакалаврів. Тобто, держзамовлення на магістрів приватних ВНЗ наразі стосуватися не буде. Також поки що немає уточнень з приводу того, чи будуть студенти, які займуть такі місця, отримувати стипендії, як це відбувається в державних ВНЗ.

Доречі, варто зазначити, що нещодавно за ініціативою президента також запровадили стипендії для абітурієнтів. Так, ті випускники шкіл, які краще за інших складуть ЗНО (наберуть максимальну кількість балів) зможуть отримати від держави матеріальну винагороду в розмірі 10 тисяч гривень. Тож, цього року буде чимало приємних змін для молоді, адже якщо скласти ЗНО дуже добре, то отримати безкоштовне навчання можна буде практично в будь-якому закладі, а ще й отримати стипендію від держави. Однак є важлива умова – такі кошти будуть надавати лише тим, хто вступає саме до українських університетів, а не закордон.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що для учнів 9-их класів в Україні скасували проведення ДПА через карантин. В уряді пояснили, як школярі будуть продовжувати навчатися.

Також повідомлялося, що стала з’являтися інформація про продовження навчання до липня через карантин на фоні пандемії коронавіруса. Представники уряду пояснили, як саме будуть закінчувати діти цей семестр.

Крім того, в Україні закривається чимало шкіл. Стало відомо, через що це відбувається та де будуть навчатися діти.