Кому призначають пенсію за вислугою років

З 1 квітня поточного року пенсійний вік для жінок та чоловіків складає 60 років. Також для виходу за заслужений відпочинок треба вже буде мати 28 років стажу. Однак, є категорії українців, що можуть отримати пенсію за вислугою років. Стало відомо, за яких умов її можуть призначити. Пояснення з'явилося на сайті sud.ua.

Призначення пенсії. Фото: скріншот YouTube-відео
Призначення пенсії. Фото: скріншот YouTube-відео

Право на пенсію за вислугою років мають працівники освіти, охорони здоров'я та соцзабезпечення. Якщо коли їм виповнилося 55 років, вони встигли напрацювати до 1 січня 2016 року як мінімум 25,6 років на посадах у відповідних закладах.

Згідно з висновком Верховного Суду, в Законі України чітко прописані вимоги до страхового стажу. Це означає, що якщо у людини станом на 1 квітня 2015 року вже мається 25 років стажу, з 1 квітня 2015 по 31 березня 2016 року - 25,6 років або з 1 квітня по 31 березня 2017 року 26 років стажу, то незалежно від віку особи, вона має право на пільгову пенсію.

Розповідається випадок з жителькою Вінницької області, яка пропрацювала в закладах охорони здоров'я 30 років, звернулася за призначенням пенсії, однак Пенсійний фонд їй відмовив.

Виявилося, що вона деякий час пропрацювала медсестрою у колгоспі й цей період їй не зарахували як спеціальний стаж.

Однак, суд визнав це неправомірним та пояснив, чому цей період входить у страховий стаж та жінка має право на пенсію за вислугою років.

Верховний Суд вважає, що "медичний профілакторій у колгоспі" не зменшує характеру виконаної роботи на посаді медичної сестри. Крім того, відіграє роль при призначенні пенсії не тільки заклад охорони здоров'я, але й посада, яку обіймала людина.

Працівників медичного профілакторію також можна вважати співробітниками охорони здоров’я. Тому, на пенсію за вислугою років жінка може претендувати.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що з 1 квітня почнеться перерахунок пенсій, кому чекати надбавку.

Також ми писали, що розмір виплат чорнобильцям, ветеранам та пільговикам переглянуть.

Нагадуємо, що народні депутати підтримали рішення президента та Кабміну про призначення одноразової матеріальної допомоги ФОПам та найманим робітникам через припинення роботі на час дії жорсткого карантину.