Почалося обговорення розміру мінімальної зарплати на 2022 рік

У поточному році розмір мінімальної заробітної плати буде збільшуватися двічі: з січня цей показник складає 6000 грн, а у грудні зросте ще на 500 грн та буде складати 6500 грн. Хоча планувалося, що друге підвищення пройде раніше - у липні. Пресслужба Федерації профспілок України повідомила про початок переговорів та розповіла, що ж зміниться.

Гаманець. Фото: скріншот YouTube-відео
Гаманець. Фото: скріншот YouTube-відео

Всі зацікавлені особи почали переговори щодо визначення розміру мінімальної заробітної плати на наступний рік. На першому засіданні, що відбулося 25 березня, сторони озвучили свої пропозиції, якою ж повинна бути мінімальна зарплата українця. Представники відомств озвучили свої цифри, а роботодавці повідомили, скільки вони готові платити. Також була названа реальна сума, якої б українцю вистачило прожити місяць.

В Міністерстві соціальної політики назвали розмір прожиткового мінімуму. Ця цифра поки що була визначена за допомогою прогнозних розрахунків. Було озвучено суму в 5835 грн.

Водночас міністерство проінформувало про поданий до Уряду законопроєкт, що пропонує удосконалити методологію формування прожиткового мінімуму.

Міністерство економіки подало до Уряду обрахунки, яким у 2022 році може бути мінімальний розмір заробітної плати. Спочатку він й залишиться на рівні 6500 грн, а потім може зрости до 6700 грн.

Вказано, що сторони роботодавців на зустрічі наполягали на збереженні "мінімалки" на рівні 6500 грн через економічну ситуацію в країні. Тобто через карантинні дії, щоб запобігати розповсюдженню коронавірусної інфекції роботодавці зазнали збитків й не можуть поки що підвищити на більші суми "мінімалку".

Однак, проведені розрахунки показали, що в Україні розмір мінімальної заробітної плати повинен складати 8403 грн. При визначенні цієї суми до уваги бралися витрати на придбання або ж оренду житла, медичне обслуговування, освіту та інші трати.

Враховуючи ситуацію, було запропоновано, щоб розмір мінімальної заробітної плати складав 50% від рівня середньомісячної на кінець року.

Також був запропонований альтернативний варіант, згідно з яким вже з січня 2022 року "мінімалка" складатиме вже 6900 грн, а до кінця року вже буде не менше за 7700 грн.

Мінекономіки проведе уточнені прогнозні макроекономічні показники та представить їх вже на наступному засіданні.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що як зміна прожиткового мінімуму вплине на розмір пенсій, субсидій та інших видів соцдопомог.

Також ми писали, що стало відомо, скільки населення України буде у 2050 році, сумна статистика.

Нагадуємо, що з квітня в Україні підвищується пенсійний вік та почнуть діяти нові вимоги до стажу.