В Україні підняли вартість проїзду в громадському транспорті

Про те, що практично у всіх містах нашої країни перевізники різко збільшили ціни, а місцеві органи самоврядування пояснюють це тим, що внаслідок пандемії коронавірусної інфекції, знизилося число пасажирів і подорожчали комплектуючі автотранспорту, і витрати потрібно якось компенсувати, пише "РБК-Україна".

Общественный транспорт. Фото: скриншот YouTube-видео.
Общественный транспорт. Фото: скриншот YouTube-видео.

Середні ціни по країні коливаються в межах від 8 до 12 гривень. Першим містом, де пообіцяли підвищити вартість проїзду в "маршрутках" став Львів, а, наприклад, у Вінниці, ціну піднімуть вже з 1 червня.

Відзначимо, що перші обговорення ціни на проїзд в громадському транспорті, почалися ще в лютому поточного року. Транспортні компанії протягом декількох місяців без успіху намагалися обґрунтувати нові тарифи, надаючи необхідні документи про витрати на обслуговування техніки та падінні пасажиропотоку, вимагаю встановити вартість проїзду в 12 гривень. Однак, така ціна стосувалася тільки приміських "маршруток" і громадського транспорту, що курсує в темний час доби.

Поки ж, в декількох містах проїзд коштує:

  • Київ - 10 гривень;
  • Харків - від 8 до 10 гривень;
  • Дніпро - 8 гривень;
  • Одеса - від 7 до 8 гривень;
  • Львів - 7 гривень.

Втім, вже відомо, що вартість проїзду у Львові вже виросла, і не тільки в "маршрутках", але і в громадському електротранспорті. Зокрема, ціна за проїзд в маршрутних таксі, тролейбусах і трамваїв становить 10 гривень. До того ж існує якийсь своєрідний розкид цін: в кіосках за проїзд в електротранспорті беруть 9 гривень за квиток, але за цю ж послугу, оплачену кодом, СМС або через термінал, необхідно заплатити лише 8,5 гривні.

До слова, раніше "Стіна" розповідала про те, скільки буде коштувати 1 гектар в Україні, після відкриття вільного ринку землі.

Також раніше наш портал повідомляв про те, що всіх мешканців багатоквартирних будинків автоматичний переведуть на індивідуальні договори.

А до цього ми писали про те, що в "Новій Пошті" можна замовити товар з аптеки з доставлянням, за оптимальну ціну.