Експерти пояснили, який трав'янистий чай допоможе в профілактиці COVID-19

Під час пандемії коронавируса в багатьох країнах з'явилися деякі проблеми з економікою і медициною. Звичайно, лікарі вивчають інфекцію і навіть схвалюють деякі існуючі препарати для профілактики. Однак ліки можуть бути досить дорогими. У такій ситуації, розповіли вчені, може допомогти трав'янистий чай, передає наукова електронна бібліотека biorxiv.org.

Чай. Фото: YouTube, скрін
Чай. Фото: YouTube, скрін

Експерти підкреслюють, що, хоч вакцинація від коронавируса вже почалася, знадобиться чимало часу на появу колективного імунітету. З цієї причини вчені проводили дослідження і з'ясували, що в профілактиці (і навіть при терапії) коронавируса допомагає трав'яний чай. Мається на увазі гарячий напій, приготований методом кип'ятіння листя перили і шавлії.

І той, і інший вид трави проявляє потужну противірусну активність проти SARS-CoV-2 в клітинах організму. При цьому ефект помічали навіть тоді, коли клітини обробляли всього лише півгодини. Фахівці переконані, що це не тільки корисний, але і доступний спосіб. Експерти вважають, що цей метод особливо допоможе країнам, що розвиваються.

Варто відзначити, що ціни на такі трави дійсно не такі високі, як на багато лікарських препаратів. Особливо якщо говорити про шавлії, однією з найпоширеніших трав для приготування чаю. Наприклад, в аптеках і інтернет-магазинах упаковка з 50 грамами трави буде коштувати в середньому від 25 до 50 гривень. При цьому такої кількості вистачить більше, ніж всього лише на кілька чашок.

Важливо підкреслити, що найчастіше чай з шавлією рекомендують пити по півсклянки за раз і не більше того. Не варто забувати, що це в першу чергу лікувальний напій.

Вартість шавлія. Фото: Google, скрін

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що дієтолог розповів, що ні в якому разі не можна їсти м'ясо. Стало відомо, як зробити так, щоб шашлик не зашкодив здоров'ю.

Також повідомлялося, що експерти розповіли, якої шкоди для здоров'я може принести їжа, зроблена на грилі. З'явилися несподівані подробиці.

Крім того, співробітники Держпродспоживслужби в українському супермаркеті знайшли фальсифікат масла. Стало відомо, що це за марка.