В Україні зобов'яжуть платити податки за вирощену городину

Декларувати та сплачувати податки за доходи отримані з продажу овочів та фруктів вирощених на ділянках розміром пів гектару запропонували українські урядовці. Зміни до Податкового кодексу, які направлені на збалансовування бюджетних коштів, міститься на Урядовому порталі.

"Домашні" фрукти. Фото: скріншот Youtube
"Домашні" фрукти. Фото: скріншот Youtube

Проте, крім збільшення податків на видобуток руди та введення акцизів на "зелену" енергетику, зміни можуть суттєво вплинути на доходи звичайних людей.

Досі на продані овочі, фрукти та ягоди оподаткування стосувалося лише тих українських фермерів, які мають ділянку понад два гектари, проте вже в найближчому майбутньому ті, хто володіє п'ятдесятьма сотками землі будуть декларувати свої прибутки та відповідно сплачувати у бюджет кошти.

18 процентів податку на дохід та 1,5 проценти військового збору сплачуватимуть ті, хто володіє землею у 50 і вище соток.

Станом на цей час земля та вирощені на ній городина є джерелом додаткового доходу для пенсіонерів, та жителів українських сіл, які живуть за рахунок вирощення овочів та фруктів. Для декого це єдиний дохід, який можна отримати.

Наразі законодавство не вимагає платити податки на дохід з таких земельних ділянок, проте якщо ділянка сягає 50 соток прийдеться звітувати про доходи.

Городина. Фото: скріншот Youtube

Йдеться про збільшення оподаткування транспортним податком, і більші податки від продажу нерухомості, і оподаткування доходів з проданих продуктів.

Варто зазначити, що голова мінфіну підкреслив, що зміни у Податковому кодексі спрямовані на те, щоб змусити платити тих українців, яким досі вдавалося ухилятися від оподаткування.

Варто зазначити, що ставку єдиного податку для фермерів збільшили удвічі. А також урядовці планують ввести так зване Мінімальне Податкове Зобов'язання. У нього входитимуть сумарна кількість податків, які необхідно буде сплачувати фермерським господарствам.

Як раніше писав портал Стіна, українцям хочуть повернути частину податків, але зменшити соціальні виплати та субсидії.

Раніше Стіна інформувала, що українцям розповіли що стане зі стажем, якщо впровадять накопичувальну пенсійну систему.

Популярные новости сейчас

У водителей аж ноги онемели: озвучено за что даже трезвому и без ДТП влепят штраф больше 40000 грн

Немедленно покинуть улицу и закрыть все окна: в Киеве бьют тревогу - в городе опасное загрязнение

За полцены: украинцы готовятся штурмовать АТБ из-за дешевых продуктов

Припечет до +22 градусов, весны почти не будет: синоптики предупредили о погоде в апреле

Показать еще

Нагадаємо, що Зеленський заявив, що до кінця року мінімальна зарплата зросте, що ма подолати бідність українців.