Українцям роз’яснили, як розраховують пенсії

Про це повідомляється в газеті «На пенсії». Так громадяни спитали в експертів, чому в них не дуже великі виплати. Українцям пояснили, від чого буде залежати розмір виплати в результаті перерахунку.

Пенсіонери в Україні. Фото: YouTube, скрін
Пенсіонери в Україні. Фото: YouTube, скрін

79-річна Ніна Колесник з Київської області розповіла, що має страховий стаж 25 років. Станом на листопад минулого року вона отримує 1 907 гривень щомісячно. В ПФУ, каже жінка, їй сказали, що виплати такі маленькі, бо в неї не дуже великий стаж. Експерти ж пояснили, що точно не можна нічого казати без індивідуальних даних. Можна подати заяву про перерахунок пенсії в фонд з необхідними документами. До того ж, вже в жовтні Ніна Колесник та багато інших українців будуть отримувати більше грошей: справа в тому, що восени буде запроваджена надбавка у розмірі 400 гривень (щомісячно) громадянам, які старше 75 років. Варто нагадати, що громадяни, які старше 80 років, вже отримують 500 гривень такої надбавки.

Інший чоловік звернувся до експертів з приводу пільгової пенсії. Її перевага в тому, що на заслужений відпочинок можна піти раніше. Так, Борис Миколайович з Харкова розповів, що в нього є приблизно 6 років шкідливого стажу. Чоловік цікавився, чи зміг би він вийти на пенсію раніше завдяки цьому?

Експерти пояснили, що якщо у чоловіка було менше 6 років та 3 місяців страхового стажу на пільгових умовах, то вийти на заслужений відпочинок раніше в нього все одно не було права. При цьому зараз переходити не мало б ніякого сенсу, бо формули перерахунку, якщо порівнювати з виплатами за віком, практично однакова.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що представники Кабінету Міністрів оприлюднили нові правила щодо отримання субсидій. Стало відомо, кому доведеться подавати нові декларації.

Також стало відомо, що в уряді хочуть запровадити нову компенсацію громадянам. Зазначається, що мова йде про неякісні комунальні послуги. Стало відомо, кому можуть повернути гроші.

Крім того, в Україні почали активно обговорювати підвищення вартості проїзду в громадському транспорті. Стало відомо, які приблизно будуть ціни.