Кабмін вніс правки у правила призначення житлових субсидій, кому треба знову подавати документи

Уряд країни вніс правки у питання щодо призначення субсидій, оприлюднивши постанову від 19 травня 2021 року № 505, змінивши деякі процедури у Положення про порядок призначення субсидій на оплату комунальних послуг.

Згідно з новими правилами, домогосподарства, які отримували житлові субсидії в минулому опалювальному сезоні, можуть не звертатися у відділення соцзахисту, їм субсидія буде нарахована автоматично. Однак Кабмін підкреслив три категорії громадян, Яким необхідно подати нові заяви та декларації.

Це такі домогосподарства, яким субсидія надавалася у грошовій безготівковій формі.

Друга категорія громадян, яким необхідно звернутися з новою заявою та декларацією, такі, кому була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень (будинків); індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію; внутрішньо переміщені особи);

Та третя категорія українців, яким слід звернутися у відділення соцзахисту - це ті, хто отримував субсидію без урахування окремих осіб з-поміж зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), які не проживають за місцем реєстрації.

Для решти домогосподарств субсидія буде призначатися без звернень громадян та прийматися на підставі верифікації даних про одержання житлових субсидій, яка відбулася у квітні поточного року.

В Кабміні зазначають, що керуватися будуть 1, 2, 4, 8-10 пунктами 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій.

Слід звернути увагу, що Положення про призначення субсидій доповнили новими заявами та деклараціями. Зразки подані за формами наказу Мінсоцполітики від 17 травня 2021 р. № 242, залишаються дійсними.

Згідно з повідомленнями в Кабміні, органи влади повинні оновити дані в Єдиному реєстрі до 1 вересня 2021 року.

А от громадянам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років і яким її призначення на наступний період проводиться без звернення, потрібно буде до 1 вересня повідомити органам соціального захисту населення про наявність умов, за яких житлова субсидія не призначається, що визначені у п. 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій.

Раніше портал Стіна писав, українців готують до підвищення тарифу на електроенергію, якими будуть платіжки за світло.

Раніше Стіна інформувала, що в Україні повернуть гроші за комунальні послуги у тому випадку, якщо надані послуги були неякісні та в неповному обсязі.

Популярные новости сейчас

Минус военная часть в подмосковье: огонь все стер – видео

Украинцы потирают руки: некоторые пенсионеры имеют право на прибавку в 20% – кто в счастливчиках

Горячая ночь в Беларуси: сразу 8 "бавовн" на военном аэродроме - подробности

Повышенная угроза с неба: во многих областях Украины объявлен первый уровень опасности – карта

Показать еще

Нагадаємо, у Києві здорожчає метро, скільки доведеться платити за проїзд підземкою.