Володимир Зеленський під час виступу підняв важливе питання

Президент України Володимир Зеленський розпочав новий робочий тиждень з виступу на Всеукраїнському форумі. Він звернувся до українців з промовою щодо даних ним обіцянок та розповів про виконання однієї з них. Цитати голови держави опублікував Офіс президента України.

Володимир Зеленський. Фото: скріншот YouTube-відео
Володимир Зеленський. Фото: скріншот YouTube-відео

Залишається все менше часу до старту ринку землі, прийняття цього закон давалося нелегко.

Президент України поділився статистикою, скільки за час дії заборони продажу землі сільськогосподарського призначення було присвоєно незаконним шляхом землі. Мова йде про приблизно 5 млн га угідь, що належать державі.

Також це призвело до утворення в країні тіньового ринку обігу землі, до держбюджету не були сплачені податки. Люди влаштовувалися на роботу неофіційно та не мали ніяких соціальних гарантій.

Зеленський підкреслив, що за останні 20 років минулою владою не було здійснено жодних кроків для проведення земельної реформи.

Президент України згадав, як політики їли землю з трибуни Верховної Ради, скільки обіцянок пролунало з їх ротів та було немало маніпуляцій.

Однак, Володимир Зеленський вважає найстрашнішим не це, а той факт що приблизно 7 мільйонів українців були позбавленні свого права, гарантованого Конституцією України про володіння землею.

Люди не мали змоги розпоряджатися своєю земельною ділянкою - продавати її, купувати або заповідати. Це можливо для громадян США, Польщі чи Німеччини, але Україна мала такі права як Венесуела чи Північна Корея у цьому питанні.

Колишньому парламенту фактично вдалося створити офшор, що займав площу більш ніж 8 млн га. На цьому тіньовому ринку відбувалися продаж та придбання землі, збирався врожай, що приносив мільйони, але в бюджет не сплачувалися податки.

Зеленський пообіцяв, що буде зроблено все можливе, щоб повернути й землі та покарати порушників.

Володимир Зеленський підписав закон. Фото: Офіс президента

Він нагадав, що українцям обіцяли прозорий ринок землі, держава працює над цим питанням, врахувавши усі побажання та застереження.

Популярные новости сейчас

5,1 млрд гривен: в Пенсионном фонде обратились с важным заявлением – на кону выплаты украинцев

Сильные порывы ветра и пронзающий холод: 6 октября погода подпортит украинцам настроение, прогноз Диденко

В Украине электронные паспорта приравняют к бумажным: в Кабмине назвали точную дату

Показать еще

Також 24 травня президент України підписав закон, згідно з яким громади тепер мають право розпоряджатися своїми землями.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко зустрілася з жителями Київської області та зробила нову заяву щодо ринку землі.

Також ми писали, що Денис Шмигаль прогнозує, що після старту ринку землі ціна українських чорноземів швидко зросте у 5 разів.

Нагадуємо, що в Україні хочуть консолідувати землю, як це вплине на власників невеликих ділянок.