Урядовці розробляють систему «Пенсія онлайн»

В Україні вже працює додаток «Дія», в якому можна отримати безліч адміністративних послуг, не виходячи з дому. Однак вже скоро хочуть додати до переліку доступних функцій і послуги для пенсіонерів. Про це розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в ефірі телеканалу «Україна 24».

Пенсіонери в Україні. Фото: YouTube, скрін
Пенсіонери в Україні. Фото: YouTube, скрін

За словами голови Міністерства цифрової трансформації, в уряді працюють над тим, щоб старше покоління активніше користувалося і «Дією», і іншими технологіями. Крім того, випущено вже 57 серіалів «Цифрова освіта» за участю різних зірок, щоб громадяни поважного віку могли дивитися такі відео та навчатися базовій цифровій грамотності, розповів Михайло Федоров.

Сьогодні, підкреслив міністр, активно покращується інтернет в різних селах, щоб в усіх куточках країни у людей був до нього доступ. Що стосується розвитку додатку «Дія», то серед планів таке нововведення: послуга «Пенсія онлайн», за якою виплати громадяни зможуть отримувати без додаткової прив’язки до місця реєстрації. Таку функцію представники Мінцифри готуються запускати вже найближчим часом. Однак варто зазначити, що точної дати поки що не називають.

Крім того, міністр нагадав, що наразі для отримання пенсії та інших адміністративних послуг українців просять надати довідку про місце проживання. Зараз вже зареєстрований законопроєкт, спрямований на те, що таких вимог до громадян не буде, якщо необхідна інформація вже є в реєстрі. Завдяки такому нововведенню, пояснив Федоров, можна буде позбутися радянського штампу в документах, а також додаткової довідки до «пластикового» паспорту нового зразка.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що в «ПриватБанку» розповіли, як переоформити або отримати нову картку, не виходячи з дому. Спеціалісти пояснили, як скористатися новою функцією.

Також повідомлялося, що в Україні вже коро можуть зрости тарифи на електроенергію. Експерти поділилися своїми прогнозами.

Крім того, прем’єр-міністр Денис Шмигаль прокоментував ситуацію з тарифами на блакитне паливо. За його словами, в компанії «Нафтогаз» розробляють нові плани для клієнтів.