В Кабінеті міністрів ухвалили нове рішення щодо стипендій для абітурієнтів

Нещодавно стало відомо про ініціативу Зеленського щодо нагородження абітурієнтів стипендіями, а вже на черговому засіданні уряду 14 квітня таке рішення ухвалили. Тепер випускники шкіл будуть мати змогу отримати гроші від державі за високі результати на ЗНО.

Школа в Україні. Фото: YouTube, скрін
Школа в Україні. Фото: YouTube, скрін

Зазначається, що розмір стипендії складає 10 тисяч гривень. Міністерство освіти України буде виплачувати ці кошти кращим 270 абітурієнтам. Мова йде про тих, хто набере найвищу кількість балів на ЗНО. Варто зазначити, що кожного року є випускники шкіл, які «збирають» по 200 балів з кожного предмету. Тепер чим більше найвищих балів – тим більше шанс на отримання стипендії від держави.

Однак варто підкреслити, що таку стипендію отримати зможуть не всі: найвищі бали на ЗНО – не єдина вимога від уряду. Так, отримати такі виплати будуть мати право лише ті абітурієнти, які закінчили школу в поточному році. Тобто, якщо ви отримали атестат ще п’ять років тому, а тепер отримуєте, наприклад, другу вищу освіту, то таку стипендію вам не дадуть.

Також не матимуть право на такі виплати за результати ЗНО ті абітурієнти, які підписали договір про навчання за кордоном. Тобто, отримати гроші зможуть лише ті, хто навчатиметься саме в Україні: важливо, що державний чи приватний ВНЗ – значення це не має. Крім того, в постанові, яку ухвалили в уряді, також вказано, що абітурієнт повинен постійно проживати в Україні (якщо ж випускник багато років жив за кордоном – йому грошей не дадуть).

Більше того, вирішили нагороджувати й переможців олімпіад. Тепер школярі, які перемогли на олімпіаді всеукраїнського рівня отримають від держави виплату в розмірі 20 тисяч гривень. Якщо ж мова йде про перемогу на міжнародному рівні – нагорода від держави буде в розмірі 100 тисяч гривен.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що стало відомо про нову ініціативу Володимира Зеленського. Згідно з пропозицією президента, кожному українцю хочуть видавати спеціальний паспорт, за яким вже в 18 років людина отримає гроші від держави. Стало відомо, що це за кошти.

Також зазначалося, що вчені з Оксфордського університету провели дослідження з приводу дистанційної освіти. Як виявилося, результати дуже невтішні.

Крім того, українцям пояснили, в якому разі дітей можуть не допускати до уроків у школах. Важлива інформація для батьків.