В НБУ пояснили, що роблять банки у випадках з підозрилими переказами

Не так давно в Україні змінилися правила щодо переказів з картки на картку - тепер завеликі суми не надіслати просто так, адже в банку будуть вимагати довідку. Ситуацію прокоментував заступник голови Національного банку України Ярослав Матузка в інтерв'ю виданню "Мінфін".

Національний банк України. Фото: YouTube, скрін
Національний банк України. Фото: YouTube, скрін

За словами представника НБУ, фінансові установи у випадку з переказами можуть застосовувати ризик-орієнтовний підхід. Головне - це те, щоб перекази чи надходження співпадали з офіційними доходами людини, пояснив Ярослав Матузка. Коли ж у фінансовій установі бачать, що, наприклад, з невизначеного джерела клієнту надходить дійсно дуже велика сума, то можуть з'явитися сумніви: в такому випадку банк може поцікавитися джерелом доходу, або ж навіть просто відмовитися обслуговувати такий переказ та заблокувати його.

Для прикладу Ярослав Матузка навів ситуацію, коли людині поспіль приходить кілька платежів після продажів якихось товарів на OLX по 2, 3 та 5 тисяч гривень. Можливо, деякі банки одразу блокують підозрілі перекази. Однак насправді представники фінансових установ повинні поцікавитися джерелом цих коштів, дізнатися характер переказу, а також отримати додаткову інформацію.

Варто зазначити, що зазвичай ліміт діє на перекази в розмірі 5 тисяч гривень та вище. Метою такого "порогу" є запобігання корупції. Насправді ж, якщо мова йде про перекази з картки на картку, коли відома інформація і про отримувача, і про відправника, а сума не така вже й велика, то банки навряд чи стануть блокувати ваші перекази. Проте якщо мова йде про невідомі джерела та великі суми, то у працівників банків можуть виникнути питання.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що вже цього року в Україні змінюють порядок виплати для пенсіонерів. Стало відомо, як всі будуть отримувати кошти.

Крім того, представники Нафтогазу вирішили пояснили громадянам, чому їм надходять одразу дві платіжки за блакитне паливо. Як виявилося, мова йде про різні послуги.

Також повідомлялося, що в Україні хочуть повернути дорожній збір. Стало відомо, для чого хочуть запровадити такий податок для водіїв.