Стало відомо, як в уряді хочуть знизити вартість цукру

Представники Міністерства економіки провели відкриту зустріч усіх учасників української бурякоцукрової галузі, щоб обговорити сьогоднішню ситуацію на ринку. Така інформація з’явилася на офіційному порталі відомства.

Цукор. Фото: YouTube, скрін
Цукор. Фото: YouTube, скрін

Справа в тому, що минулого року були несприятливі погодні умови, через що врожай був нижче очікуваного, а після – додалася й проблема з пандемією. На сьогодні вартість цукру – приблизно 24,5 гривень за один кілограм. Так, на фоні подорожчання важливого товару в уряді хочуть тимчасово анулювати мито на ввіз цукру в Україну.

Експерти зазначили, що таким чином можна стабілізувати ціни. Здійснити імпорт планують вже в найближчі тижні. Саме тоді ситуація з вартістю товару в нашій країні стабілізується, а як результат – цей продукт знову стане для громадян більш доступнішим.

Зазначається, що вже цього року планують посіяти цукрові буряки на площі майже 230 тисяч гектарів. Експерти підкреслюють, що цього вистачить на те, щоб задовольнити внутрішній ринок. Якщо буде надлишок – то цей товар буде направлений вже на експорт в інші країни.

Крім того, в уряді прийшли до висновку, що для кращого розуміння ситуації дуже важливі комунікації влади з представниками ринку. Цікаво, що наступна зустріч урядовців з учасниками ринку запланована вже на сьогодні, 9 квітня.

Тож українці найближчим часом можуть очікувати зниження вартості цього продукту. Проте, варто зазначити, що скоро буде Великдень. За думкою багатьох експертів, в цей період святкування може підвищитись вартість яєць, молока та навіть м’ясних делікатесів.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що багатьом пенсіонерам вже влітку дадуть нову надбавку. Стало відомо, в кого зростуть виплати.

Також повідомлялося, що часто в банках нав’язують непотрібні клієнту послуги. В НБУ розповіли, що треба робити в таких випадках.

Крім того, українцям пояснили, куди варто звертатися, якщо є проблеми з перерахунком монетизованої субсидії. З’явилися корисні поради для громадян.