Що сьогодні під забороною та чим цей день запам'ятався в історії

У п'ятницю, 9 квітня шанується пам'ять святої Мотрони, і раніше цей день мав назву Мотрона Полуріпниця, оскільки в цей день було заведено перебирати ріпу і готувати з неї різні страви. Свята вважається захисницею старанних і порядних господинь, а для того, щоб вдома все ладилося, жінки обов'язково ставили на честь Мотрони свічку в церкві, розповідає Уніан.

Церковный праздник.  Фото: скриншот YouTube-видео
Церковный праздник. Фото: скриншот YouTube-видео

У всьому світі сьогодні святкують День фінської мови, Міжнародний день топ-менеджера і Всесвітній день конкані. На Філіппінах відзначають День доблесті, в Данії - Річницю окупації, в Болівії - День Конституції, в Британії - День вуха Дженкінса, в Тунісі - День пам'яті мучеників, а в Сполучених Штатах - День колишніх в'язнів війни та День Вінстона Черчилля.

Народні прикмети та що під забороною 9 квітня

  • Увечері в цей день кричать чайки - завтра встановиться ясна погода;
  • У ранковий час туман і іній - в цьому році буде відмінний урожай.

Сьогодні категорично заборонено сваритися з ким-небудь, оскільки помиритися згодом не вдасться.

Чим сьогоднішній день запам'ятався в історії

9 квітня 1667 року у Франції вперше у світі провели публічну виставку мистецтв. У 1747 році у Великобританії відбулася остання кара в країні шляхом обезголовлення. У 1799 році хімік з Англії Гемфрі Деві розкрив анестезуючі властивості оксиду азоту або "звеселяючого газу". У 1866 році в Сполучених Штатах набрав чинності закон про рівні права для всіх жителів країни. У 1963 році Уїнстону Черчиллю присвоїли звання почесного громадянина Сполучених Штатів, і він став першим іноземцем, який удостоївся цього. У 1970 році після заяви Пола Маккартні підійшло до кінця існування "Бітлз".

Сьогодні іменини відзначають Павло, Єфрем, Олександр, Феодосій і Іван.

Нагадаємо, що українцям слід готуватися до чергових похолодання, дощів і навіть заморозків. Окрім цього, погода на Великдень, який у нинішньому році будуть відзначати 2 травня, здивує кожного.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що вперше за багато років православне свято Великдень випадає аж на травень, а не на квітень. Стало відомо, скільки будуть відпочивати українці.

Крім того, нинішня весна з морозами та мокрим снігом дивує українців. Відомий синоптик розповів, коли нарешті в нашу країну прийде довгоочікуване тепло.