Експерти розповіли, що важливо знати, коли плануєш придбати житло

Про це розповів СEO і керуючий партнер девелоперської компанії DC EvolutionАндрій Рижиков в своїй колонці на порталі Економічна правда. За словами спеціаліста, якщо ти хоче придбати нерухомість, то замало просто мати кошти – варто знати про деякі нюанси.

Гроші. Фото: YouTube, скрін
Гроші. Фото: YouTube, скрін

Купити повітря. Зазвичай забудовники продають квадратні метри ще на початку будівництва (а іноді – й до його початку). Тобто, по суті, на цей момент покупець дає гроші лише за те, що в майбутньому він отримає житло. Так, це дешевше, однак є великий ризик нічого не отримати. Спокійніше, вважає експерт, купити квартиру у вже заселеному будинку, хоч це і буде коштувати на 20-30 відсотків більше.

Терміни. Якщо казати про новобудови, то треба бути готовим до того, що може бути затримка. Нормально, коли затримка приблизно в шість місяців. Однак якщо термін більше – варто вже замислитися. Звичайно, люди рідше хвилюються, коли мають справи з великими компаніями, проте пандемія та криза показали, що статися може, що завгодно.

Легальність. Є чимало пунктів, в яких непрофесіонали розібратися навряд чи зможуть. Для того щоб не придбати потенційну недобудову, спеціаліст радить звернутися за допомогою до профільного фахівця, юриста або експерта ринку нерухомості.

Механізм продажу. Тут також можуть бути різні нюанси, з якими розібратися не так вже й просто. Тож і цьому випадку буде спокійніше, якщо покупець звернеться за допомогою до досвідченого юриста.

Експлуатація. Навіть, якщо всі етапи вже пройдені, може виявитися, що експлуатуюча компанія виконує свої обов’язки не так, як очкувалося. Для того щоб не стикнутися з таким, експерт радить ознайомитися з тим, хто і як буде експлуатувати ваш будинок, ще на момент придбання нерухомості.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що українцям пояснили, які доплати до пенсій можна очікувати вже влітку. Стало відомо, кого це торкнеться.

Також повідомлялося, що Пенсійному фонду України хочуть розширити повноваження. Стало відомо, з чим це пов’язано.

Крім того, президент України Володимир Зеленський прокоментував ситуацію з карантинними виплатами. За думкою гаранта, уряд зобов’язаний подбати про громадян в такий нелегкий час.