В Мінсоцполітики розповіли про карантинну допомогу

Така інформація з’явилася на офіційній сторінці Міністерства соціальної політики в Facebook. Пояснюється, що мова йде про одноразові виплати в розмірі 8 000 гривень. Це стосується підприємців та найманих працівників, робота яких призупинена (або тільки буде призупинена) через карантинні обмеження на фоні спалаху COVID-19.

Гроші. Фото: YouTube, скрін
Гроші. Фото: YouTube, скрін

Представники Мінсоцполітики пояснили, що гроші будуть виплачуватися в автоматичному режимі. Самі правила заявок такі самі, як і були в грудні 2020 року (тоді також виплачували таку матеріальну допомогу). Надіслати заявку про отримання державної допомоги можна через портал або додаток «Дія». Допомогу отримають ті підприємці та працівники, в регіонах яких запровадили «червону зону» карантину.

Більше того, до 8 000 гривень можна буде отримати й додаткові гроші. Однак це залежить вже від місцевої влади. Тобто, місцева влада буде мати право теж надати матеріальну допомогу жителям. Голова Мінсоцполітики Марина Лазебна зазначила, що більшу частину відповідальності на себе бере саме уряд, однак важливо, щоб підтримка підприємців та працівників була ще й з боку місцевого самоврядування.

Важливо, що звернутися за отриманням матеріальної допомоги треба протягом 30 днів з того моменту, як в вашому регіоні запровадили «червону зону» карантина. Крім того, Марина Лазебна пояснила, що допомогу можуть отримати також і ті, хто отримував її в грудні 2020 року, - ніяких обмежень з цього приводу немає.

Варто нагадати, що зараз в «червоній зоні» знаходяться Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Чернівецька, Чернігівська області, а також місто Київ.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що з початку квітня проводять перерахунок пенсійних виплат для працюючих пенсіонерів. Тепер експерти пояснили, кого не торкнеться підвищення.

Також повідомлялося, що в Україні найближчим часом очікують подорожчання продуктів харчування. Стало відомо, на скільки більше доведеться витрачати.

Крім того, експерти пояснили, через які порушення можна отримати заборону на в’їзд в Польщу. Стало відомо, як карають заробітчан, які порушують правила.