Що сьогодні під забороною та чим цей день запам'ятався в історії

У суботу, 3 квітня відзначається день Кирила Катаніка, на честь пам'яті єпископа Кирила Катанського. Раніше в сьогоднішній день надягали берестяні постоли замість валянок для того, щоб легше було ходити по танучому снігу. Сьогодні сміливо можна відправлятися в різні подорожі, а також рекомендується закінчувати все раніше розпочаті справи, пише Уніан.

Церковный праздник. Фото: скриншот YouTube-видео
Церковный праздник. Фото: скриншот YouTube-видео

У всьому світі сьогодні відзначаються Дні народження штрих-коду, кавомолки та мобільного телефону, День дитячої йоги та Всесвітній день вечірки. В Естонії святкують День дурня, а в Сполучених Штатах - День пошуку веселки, День відмови від нудної роботи, День твідової тканини та День ходьби на роботу.

Народні прикмети та заборони 3 квітня

  • Гроза в цей день - варто чекати хороший урожай в цьому році;
  • Мати-й-мачуха зацвіте - наближається тепла погода;
  • На небі будуть сині хмари - встановиться тепла, але при цьому дощова погода.

Сьогодні заборонено дивитися на небо, оскільки можна побачити падаючу зірку. Існувало повір'я, що в цьому випадку людина може накликати на себе велику біду.

Чим цей день запам'ятався в історії

3 квітня 1502 року стартувала 4-а експедиція Христофора Колумба. У 1829 році в Англії був виданий патент на машину, здатну перемелювати кавові зерна. У 1860 році почала працювати трансконтинентальна американська поштова служба, а в 1910 році вдалося підкорити найвищу вершину Північної Америки. У 1933 році в Херсоні успішно проведена перша операція з пересадки нирки. У 1967 році на екрани вийшла легендарна стрічка "Кавказька полонянка, або Нові пригоди Шурика".

В цей день іменини відзначають Володимир, Яків, Фома і Кирило.

Нагадаємо, що українцям слід готуватися до чергових похолодання, дощів і навіть заморозків. Окрім цього, погода на Великдень, який у нинішньому році будуть відзначати 2 травня, здивує кожного.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що вперше за багато років православне свято Великдень випадає аж на травень, а не на квітень. Стало відомо, скільки будуть відпочивати українці.

Крім того, нинішня весна з морозами та мокрим снігом дивує українців. Відомий синоптик розповів, коли нарешті в нашу країну прийде довгоочікуване тепло.