Як буде проходити ЗНО-2021

Міністерство освіти та науки України вже вдруге готується до проведення ЗНО в умовах карантину. Торік були введені правила відвідування закладів, де буде проводитися ЗНО, а цього року навіть можуть дозволити не приходити до пунктів тестування. Міністр освіти Сергій Шкарлет під час брифінгу "100 днів роботи на посаді" розповів важливі деталі, відео можна переглянути на YouTube-каналі МОН.

ЗНО. Фото: скріншот YouTube-відео
ЗНО. Фото: скріншот YouTube-відео

За словами Шкарлета, Міністерство науки вже звернулося з ініціативою до президента України Володимира Зеленського щодо зміни проведення атестації випускників під час ЗНО-2021.

Однак, законопроєкт №5014 повинні розглянути та ухвалити народні депутати Верховної Ради. Зміни пропонуються у законопроєкті у зв'язку з непередбачуваними хвилями захворюваності.

Голова підкомітету в питань вищою освіти Юлія Грішина повідомила, що у разі ухвалення документу парламентарями, у випускників буде право обирати за власним бажання пройти ДПА у форматі ЗНО.

Якщо випускник планує вчитися далі та здобувати вищу освіту, тоді йому треба давати ЗНО-2021. Інших осіб можна звільнити від обов'язкової здачі державної підсумкової атестації. Вони отримають атестат та зможуть не приходити до пунктів тестування, щоб здавати ЗНО.

Грішина нагадала, що таке правило діяло й минулого року. Таким чином вдасться уникнути скупчення на пунктах тестування та не допустити розповсюдження коронавірусної хвороби.

Однак, рішення торік скасувати ДПА у формі ЗНО призвело до того, що була зафіксована рекордна неявка до пунктів оцінювання. По підрахунках, десь третина учасників ЗНО у 2020 році так і не здавала тестування. В Українському центрі оцінювання знань прогнозують ще більшу неявку у поточному році.

Карантинні правила у пунктах здачі ЗНО залишаться незмінними, тестування зможуть проходити випускники навіть у тих регіонах, що підпадуть до "червоно зони".

Не виключно, що поки ситуація з пандемією коронавірусної інфекції не покращиться в Україні, ДПА у формі ЗНО можуть не проводити.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що почався весняний призов до армії, кого не будуть викликати у військкомати.

Також ми писали, що в Києві з 5 квітня закривають усі дитячі садочки, а учнів 1-4-их класів також переводять на дистанційне навчання.

Популярные новости сейчас

В Украине электронные паспорта приравняют к бумажным: в Кабмине назвали точную дату

Никакой жары и осадков: синоптики рассказали, какой будет погода в Украине 25 июля

Молодая жена Виктора Павлика кардинально изменилась: трендовая стрижка ей к лицу

Показать еще

Нагадуємо, що освітній омбудсмен заявив, що через старт нової освітньої програми зросте навантаження на школярів.