Пенсійний фонд розповів, як отримати довідку онлайн

У зв'язку з пандемією коронавірусної інфекції громадянам старшого віку радять без нагальної потреби не відвідувати місця скупчення людей. Як правило, саме у таких установах, як Пенсійний фонд, департамент соціального захисту населення завжди багато людей, яким потрібно терміново взяти необхідну довідку. Пенсійний фонд вирішив нагадати, що є ще змога отримати довідки онлайн. Для цього пресслужба опублікувала покрокову інструкцію.

Документи онлайн. Фото: скріншот YouTube-відео
Документи онлайн. Фото: скріншот YouTube-відео

При цьому, довідка в електронному вигляді дійсна, як і паперовий документ, адже її підписує відповідальна особа у Пенсійному фонді. Також на довідці є QR-код, за допомогою якого можна перевірити чи дійсний документ. Водночас пенсіонер чи громадянин економить час на відвідування кабінетів.

Перелік документів, які можна отримати онлайн:

  • Довідка про кількість страхового стажу;
  • Документ про доходи пенсіонера;
  • Розмір заробітної плати громадянина;
  • Скільки особою було сплачено внески, довідка форми ОК-5 та 7;
  • Отримати витяг з Реєстру застрахованих осіб.

Варто зазначити, що спершу потрібно стати власником кваліфікованого електронного підпису (КЕП) або авторизуватися у системі електронної ідентифікації GOV ID за допомогою Bank ID чи Mobile ID.

Хто не має таких документів, не зможе зареєструватися на вебпорталі Пенсійного фонду, тому спершу потрібно розібратися, де та як можна отримати такий електронний документ.

На сайті Пенсійного фонду потрібно після реєстрації в особистому кабінеті обрати категорію про запит на отримання електронного документа.

Користувач побачить форму запиту, яку треба заповнити та відправити до відомства. У розділі "Мої звернення" довідка повинна прийти, коли її оформить співробітник Пенсійного фонду.

Інструкція. Фото: Пенсійний фонд

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що податкова служба пропонує підвищити розмір податків українцям.

Також ми писали, що пенсіонерів та отримувачів субсидії вирішили перевірити. Стало відомо, яке покарання чекає людей, якщо знайдуть порушення.

Нагадуємо, що Мінсоцполітики повідомило, що частину пенсіонерів, які зараз отримують виплати через "Укрпошту", переведуть на обслуговування банків. У відомстві повідомили, хто з пенсіонерів матиме змогу обрати спосіб доставлення собі пенсії.