Мінсоцполітики показало переваги накопичувальної пенсійної системи у країнах світу

Мінсоцполітики активно інформує українців про накопичувальну пенсійну систему та розповідає про ризики, якщо її не вводити найближчим часом. Перш за все, це стосується молоді, адже чим раніше людина задумається про те, щоб самостійно забезпечити собі старість, тим більше грошей вона зможе відкласти. Як же працює пенсійна накопичувальна система та чи дасть вона українським громадянам такі ж можливості, як жителям Данії, Швеції чи Чехії. Інфографіку пенсійних накопичень в країнах світу опублікувала пресслужба Мінсоцполітики.

Пенсіонери. Фото: скріншот YouTube-відео
Пенсіонери. Фото: скріншот YouTube-відео

Мінсоцполітики наголошує, що накопичувальна пенсійна система - не щось нове, а існує уже в багатьох країнах світу. Проте, у кожній країні ця форма накопичення різна.

В деяких країнах до накопичення собі на пенсію залучають безробітних та навіть дітей. Також є різні варіанти, хто сплачує кошти - тільки роботодавець чи працівник, а у деяких країнах - обидва.

До слова, в Україні теж хочуть зробити, щоб гроші на накопичувальний рахунок відкладав не тільки працівник, а і його роботодавець. В Мінсоцполітики пропонують, аби зменшити податкове навантаження на підприємців, вираховувати певний процент з податків, що він сплачує за робітника.

А ось українець зможе відкладати й більше якщо є бажання. Якщо в інших країнах світу сплачують від 2 до 18% від розміру заробітної платні, то Мінсоцполітики спочатку говорило про 2%, а потім про 4%. При цьому, однаковий процент хочуть відраховувати від роботодавця та працівника.

Є країни, де процент пенсійного накопичення невеликий, але ще однією перевагою цієї системи є те, що людину привчають думати про майбутнє та у таких громадян підвищується фінансова грамотність.

Найкращі справи з накопиченням зараз у Данії - де вони складають 219,7% до ВВП країни, у Швеції цей показник трохи нижчий - 99,9% до ВВП, а от в Чехії - 8,8%.

Інфографіка. Фото: Мінсоцполітики

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що експерти спрогнозували, що населення України зменшиться у два рази, коли це станеться.

Також ми писали, що Мінсоцполітики також чекає на підтримку своєї пропозиції щодо нового способу обчислення прожиткового мінімуму, чим це вигідно пенсіонерам.

Нагадуємо, що Марина Лазебна розповіла, яким може бути розмір пенсії після запуску накопичувальної пенсійної системи.